מודעות

פוליש

     

    בטרם שכירת חברת ניקיון ופוליש, חשוב לבחון את מלאכתה היטב בכדי להימנע מעשיית טעות שתעלה לכם ביוקר. חברות שונות עושות שימוש במוצרי ניקוי בלתי ידידותיים, בלשון המעטה, אשר בכוחם לגרום נזק לביתכם או לבית העסק שלכם. חשוב ביותר לדעת כיצד להימנע מסכנות אלו. כך למשל, ריח מוזר אשר נובע מחומרי הפוליש יכול לרמז על סכנה כלשהי מהחומר, וילדים קטנים יכולים לגעת בחומרים אשר יוכנסו אל ביתכם במהלך פעולת הניקוי, להכניס את החומר לפיהם ובכך לסכן ברגע אחד את חייהם. למרבה הצער רשימת המרכיבים הרשומים על האריזה של מוצרים רבים לא מכילה את המרכיבים הללו. החומרים עשויים לכלול לא פעם חומצות, אלכוהול, אמוניה, שעווה, נפט, ותרכובות חזקות אחרות שגורמות לפירוק החומר והסרת חומרים מעצבים פלסטיים שמשאירים אחריהם ריצוף שיש אשר אינו במיטבו בלשון המעטה.

    ברגע שהחומרים הפלסטיים מוסרים המשטח נהיה שברירי, ונתון לנזקים מהשמש, גשם חומצי ומזיקים אחרים. זכרו כי ישנם מוצרי פוליש שיגרמו לנזק במרוצת הזמן מבלי שתהיו מודעים אפילו לנזק שקורה עד אשר שרואים אותו בעין. חומרים פלסטיים נחשבים לחזקים יותר מזכוכית אך שטח הפנים שלהם לא חזק ונתון לשריטות. כעת אנו יודעים ממה להמנע, אולם בואו נגלה מה כן מומלץ לעשות בכדי לשמור על אריחי הריצוף היקרים שלנו כך שיוותרו לאחר פעולת הניקוי במצב מעולה.
    ראשית חשוב לשכור חברת פוליש אמינה ומקצועית אשר לה שירותי אחזקה מקצועיים ומוכחים. באם החלטתם לבצע עבודת ניקוי עצמאית כחלק מתחזוקתו השוטפת של הבית, חשוב כי תמיד תשטפו את המשטחים משאריות אבנית ומלח לפני ניקוי של פוליש, מאחר ומלח ישרוט את המשטח. אם המשטח מלוכלך מאוד אפשר להשתמש בתכשירי ניקוי קלים שלא עשויים מחומרים חזקים מידי, כפי שהוזכרו למעלה, כמו שנהב. תמיד השתמשו בחומרי ניקוי וחומרים משמרים שמיוצרים מפלסטיק ווניל שקוף. החומר צריך להיות בשימוש עם מטלית כותנה רכה או מטלית מיקרופייבר. המשטח נקי ומוגן כאשר הוא מרגיש חלקלק.


נסו גם: