מודעות

עוזרת בית

  לעיתים קרובות אנחנו צריכים עוזרת בית. עמיתה שלי לעבודה שנישאה לא מזמן אמרה לי שדבר שגרוע יותר מלעשות כביסה הוא כאשר החצי השני שלך מתלונן על כך שאת לא נהנית לעשות כביסה. בחורות רווקות עדיין לא הבנו כל כך על מה היא דיברה , אולם כעת ישנו דבר שיעזור במטלת הכביסה שנראה לי שממש איהנה ממנו והוא מגיע מדרום קוריאה.

  לפי עיתון "קוריאה- טיים" מדענים במכון למדע וטכנולוגיה בקוריאה יצרו רובוט ביתי שיכול לעזור במטלת הכביסה ואף לחמם אוכל במיקרוגל. מדובר על שדרוג די רציני מעוזרת הבית שיכולה לפגר ולהחסיר עבודות.

  המדענים אומרים שהרובוט שהנקרא "מהרו-זי" והוא מכונה דמוית אדם בעלת זרועות, רגליים וראש מסתובב ויש לו את היכולת "לראות" עצמים בשלושה מימדים ולזהות מטלות שצריכות להתבצע. זה מדהים עבור מכונה שגובהה הוא כ מטר שלושים (4 רגל) ומשקלה כ 50 קילוגרם (120 פאונד). אני מטר שמונים ולעיתים קרובות אני מוצא את עצמי לא יודע מה לעשות כשאני עומד במרכז חדר מבולגן. יש לי מספר ברירות – או להשאיר אותו מבולגן או לקרוא לרובוט שיבוא וינקה.

  בנוסף לרובוטים המבצעים ניקיון דירות משפחות רבות נוהגות להזמין חברות ניקיון המבצעות את ניקוי הבית ביעילות ובמחיר משתלם. עוזרות הבית נותנות מענה לנשים עובדות אשר נמצאות זמן רב מחוץ לבית ולכן אין ביכולתם להתפנות לניקוי וסידור הבית.

  מדעני קיסט (המכון הקוריאני למדע וטכנולוגיה) אומרים ש"מהרו-זי" יכול להשתמש בזרועות הנעות שלו, במרפקים ובששת אצבעותיו להרים חולצה מלוכלכת מהרצפה, לזרוק אותה למכונת הכביסה וללחוץ על הכפתורים הנדרשים כדי לבצע את הכביסה. אהה, זה יכול להיות זה, לי יש רק חמש אצבעות.

  מלבד לעבוד באופן עצמאי "מהרו- זי" יכול לעבוד בשיתוף פעולה עם רובוטית אחרת בשם "מהרו – אם" שהיא יצירה מוקדמת יותר של מדעני קיסט שנעה על גלגלים. "מהרו – זי" לדוגמא, מסוגל לשים פרי בתוך סלסלת פירות ומהרו –אם שיתרונה הוא הניידות שלה יכולה לאתר את הבעלים ולהגיש לו את הסלסילה.


נסו גם: