מודעות

נקיון בתים

    כל בית צריך ניקיון. ניקיון הוא אחד מהיסודות הכי בסיסיים של כל מעון בישראל. על מנת לשמור על בריאות מתמדת שלך ושל משפחתך יש צורך לנקות את הבית לפחות בפרק זמן של פעם בשבוע. בשנות ה-60 אצל רוב המשפחות בישראל האישה הייתה מנקה את הבית באופן קבוע בזמן שהבעל היה עובד, נתון זה היה נכון בעיקר בקרב המגזרים של עדות המזרח והמגזר החרדי. כיום בשנות האלפיים בישראל רוב המשפחות הגרעיניות בעיקר החילוניות סוחרות מנקים פרטיים או מחברות ניקיון פעם לשבוע, שבועיים או חודש שינקו את הבית תמורת תשלום שנע בין מאה למאתיים שקלים, למרות כי במגזרים כמו החרדים, עדות המזרח והערבים עדיין נהוג שהאישה ממלאת תפקיד קבוע של עוזרת בית.
    עם ירידת הסוציאליזם בתחילת שנות האלפיים ועליית הקפיטליזם בישראל אנשים ביצעו מעבר דירה, הרבה מאוד חברות וקבלנים פרטיים הבינו את הדרישה בשוק ולכן החלו להעסיק מנקים ומנקות אשר מספקים שירותים מקצועיים בתחום ניקיון בתים ועסקים.
    חברות ניקיון קטנות הפכו גם ליזמות טובה בשביל אנשי עסקים מתחילים, בעיקר סטודנטים למנהל עסקים, המנסים לפתוח עסק מתחיל.
    ישנם שתי דרכים לבצע ניקיון בית: הראשונה היא שפיכת מים על הרצפה וגירוף המים עם הלכלוך. השנייה היא שטיפה עם סמרטוט רצפה וגירוף המים עם הלכלוך. אחת הבעיות הגדולות של ניקיון היא ניקיון בפינות. עקב הבעיה של הזזת רהיטים לעיתים בשביל העבודה של ניקיון הבית יש צורך ביותר מאדם אחד לנקות את הבית. בעיה נפוצה זו בבתי ישראל מגבירה את הדרישה של האנשים הממוצעים למנקה פרטי או מחברת ניקיון.

נסו גם: