מודעות

ניקיון מוצרי חשמל

  מוצרי חשמל מהווים חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו כמעט בכל אספקט. שמירה על הנקיון שלהם היא חיונית לא רק ברמה האסתטית אלא גם ברמה התפעולית. לכלוך מצטבר במוצרי חשמל רבים והוא עלול להוביל לפגיע ביכולת התפקוד שלהם ואף לקצר את תוחלת החיים, לכן בכדי להבטיח ניצול מירבי של הספק מוצרי החשמל שלנו חשוב מאד להפקיד על התחזוקה שלהם. אבל, ופה יש אבל גדול, לנקות מוצרי חשמל זה לא מספיק, צריך לדעת גם איך לעשות זאת באופן שלא יפגע בהם. בדיוק בגלל העובדה שמדובר על מוצרי חשמל הרי שמדובר על מוצרים בעלי רגישות גבוהה למים וחומרי ניקוי שונים מה שאומר שתהליך הניקוי צריך להיות זהיר, אך יסודי.

  בכל מקרה, אם אתם רוצים להמנע מנטילת האחריות או סתם מהמאמץ תמיד תוכלו להעזר בחברת ניקיון שתעשה את העבודה עבורכם, אך אם אתם מתעקשים לנקות מוצרי חשמל באופן עצמאי הנה כמה טיפים שיסיעו לכם לעשות זאת ביעילות ובטיחות מירבית.

  ניקיון מוצרי חשמל כדאי לפלח לפי מוצרים, זאת משום שלכל מוצר יש הוראות ניקיון פרטניות ולא כל שיטת ניקיון מתאימה לכל מוצרי חשמל. ניקוי תנורים למשל שונה במהותו מניקוי המקרר או הטלויזיה.

  תנורים- התנור הוא אחד מהמוצרים שיותר מתלכלכים בבית. נדבק בו שומן, ריחות וחתיכות של אוכל. לא משנה כמה נקי אתם מבשלים, התנור תמיד נמצא במצב של לכלוך. מהסיבה הזאת לניקיון התנור יש כמה שלבים, כאשר בשלב הראשון יש לנקות את התנור בעזרת ספוג או מטלית ספוגה במים רותחים, אלה ינקו את כל הלכלוך הטרי ואם אתם מקפידים לנקות את התנור בתדירות מאד גבוהה סביר שזה יספיק. יחד עם זאת, מספיק שאתם מנקים את התנור אחת לשבוע ויהיה צורך בפעולות נוספות. תמיסמת חומץ שפיזרתם לתוכה מלח תסייע להסיר את הכתמים היותר עיקשיים לאחר שפשוף. את איזורי הזכוכית של התנור ניתן לנקות בעזרת תמיסת מים עם סודה לשתיה. פזרו את התמיסה והניחו לה לשהות על הזכוכית פרק זמן של כרבע שעה, נגבו את התמיסה ואיתה ירצו גם הכתמים.

  ניקוי מקרר- את נקיון המקרר חשוב לעשות בעזרת חומרים שאינם רעילים מאחר והוא מכיל בתוכו מזון. ישנו מבחר עשיר של חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה בשוק וכך גם מתכונים להכנת מוצרי ניקוי ביתיים. תמיסה שמכיל חומץ עם סודה לשתייה תסיר את כל הכתמים הכי עיקשיים במקרר. כמובן שאסור לשכוח לרוקן תחילה את המקרר ולייבש אותו היטב לפני שמכניסים חזרה את כל המוצרים. במהלך נקיון המקרר חשוב לנתק אותו מהחשמל.

  ניקוי הטלוויזיה- בעת ניקוי הטלויזיה הכי חשוב הוא לעשות שימוש במוצר ניגוב שלא ישאיר שריטות על המסך מה שאומר שיש להשתמש במגבות נייר מיוחדות או מטליות שמונעות חשמל סטטי. חשוב להקפיד על מינימום של לחות, לכן את חומר הניקוי הטיזו על המטלית ולא על הטלויזיה עצמה. ניתן להשתמש לטובת הניקוי בחומר לניקוי שמשות.


נסו גם: