מודעות

מנקה

  בבחירת מנקה  יש להבין שמשק בית או ניקיון בית זהו תהליך שיטתי של הפיכת הבית למסודר ונקי בערך לפי הסדר הזה. זה יכול להיות ניתן ליישום בכלליות יותר מאשר לניקיון בית ספציפי, או כמטפורה לתהליך "ניקוי" אחר כמו רפורמה תהליכית. זה יכול גם להיקרא ניהול הבית, שזה פיקוח על הארגון, התפקוד הכלכלי, הפעולות היומיומיות של הבית או הנכס, והניהול של קונצרנים ביתיים אחרים.

   

   

  בתהליך משק הבית פעולות ניקיון,ניקוי חלונות, כלליות נעשות, כגון זריקת הזבל, אחסון הרכוש במקומות הייעודיים לו, ניקיון משטחים מלוכלכים, ושאיבת אבק. זהו גם טיפול ופיקוח על הבית להבטיח את האחזקה, שימוש נכון, ומראה שלו. במלונות "משק בית" (תקף לאנגלית)  זהו מונח שמשמש להגדיר את צוות הניקיון.

  חלק ממשק הבית זה ניקיון הבית על ידי מנקה ולאחר ריצוף והתקנת פרקטים. המטלות אלו הן עבודות בנכס שצריכות להתבצע כל פרק זמן באופן קבוע. משק בית כולל פיקוח על התקציב וההוצאות, הכנת אוכל וקנייתו, תשלום עבור חשבונות וניקיון הבית. מטלות ניקיון הבית מבחוץ כוללות הוצאת עלים ממרזבי הגשם, שטיפת חלונות, טאטוא שטיחי הכניסה, ניקיון הבריכה, סידור רהיטי הגינה, וזריקת הזבל.

  אצל עבודת מנקה, כלי העבודה כוללים שואב אבק, מטאטא ומגב. אספקה של פתרונות ניקיון וספוגיות נמכרים בחנויות המכולת ובמקומות אחרים. מנקים מקצועיים יכולים להיות מוזמנים כדי לבצע מטלות נדירות יותר או מיוחדות כגון ניקיון תריסים, שטיחים וספות. שירותים מקצועיים גם מוצעים למטלות הבסיסיות. לקניית המוצרים אפשר ללכת לכל חנות למוצרים ביתיים הנמצאת בכל קניון הנמצא בכל עיר גדולה בארץ. אם אתה עובד בחברה ממשלתית גדולה או לקוח של "חבר" אתה יכול להשיג הנחות מאוד גדולות בקניית המוצרים הביתיים כמו שואב אבק, מטאטא ומגב או כל מוצר אחר ש"חבר" יכולים להציע.


נסו גם: