מודעות

הרחקת יונים

    הרחקת יונים מעניקה פתרון לבעיה מטרידה וידועה, כאשר על החלונות מתבייתים יונים ובעלי כנף אחרים, בנסיון למצוא מסתור, ולהקים קן חמים.
    ידוע כי יונים אשר מתבייתות על חלון, מזגן, גגות או על מסתורי הכביסה, ואינן מטופלות ומורחקות לצמיתות, עשויות להישאר במקומן הנוח שנים רבות, ללא הצורך לנדוד ולחפש מקום מסתור אחר. חשיבותה של פעולת הרחקת יונים טמונה בעובדה כי יונים מביאות לבעיות תברואה קשות, וכאשר הן צובאות על החלונות הן גורמות גם ללכלוך ולרעש. המטרד הסביבתי עשוי לבוא אל קצו רק באמצעות הרחקת יונים לצמיתות.
    יונים מתגוררות במקומות נוחים כמו בתים, מפעלים, מוסדות ציבור ומבני משרדים, וכך נותרות קרובות למקורות מזון ופסולת אשר מותירים אחריהם בני האדם. בעת שמסופקים ליונים צורכיהם הבסיסיים, הריי שהן מתבייתות באיזור, ויוצאות הלוך ושוב להביא את מזונן, כאשר הן בונות להן קן של קבע, בסביבה הנוחה והמזמינה. לרוב הן גם מתגוררות בחברה, כך שבקינים ממוצעים ניתן למצוא מספר יונים, על צאצאיהם.
    הרחקת יונים היא פעולה מחוייבת המציאות, מאחר והיונים מעבירות לבני האדם מחלות שונות העשויות לכלול דלקות שונות ובין היתר גם דלקת ריאות ודלקת קרום המוח, מחלות בדרכי העיכול, שפעת העופות ועוד. יונים סותמות את המרזבים עם כמויות הלשלשת (צואה) אשר הן מטילות עליהן, מטנפות את מסתורי הכביסה ואדני החלון, מעבירות כינים, ולעיתים גם חודרות אל תוך בתי המגורים עצמם.
    הרחקת יונים עשוייה להתבצע באמצעות רשת המותקנת במסתורי הכביסה, ובאיזורים אחרים המועדים לפורענות, ומונעת את חדירת בעלי הכנף. כמו כן ניתן להתקין דוקרנים אשר מונעים מהיונים לשבת במקום, או לעשות שימוש בקפיץ מנירוסטה, המרתיע את היונים מלנחות עליהם. לעיתים נעשה שימוש בכמה שיטות במקביל, כאשר מרבית החברות אשר מבצעות הרחקת יונים תעניק לכן אחריות בגין השירות.


נסו גם: