מודעות

הדברת נמלים

  הדברת נמלים נדרשת כאשר שיירות הנמלים נצפות בבתים ובעיקר בחדרי המטבח. נמלים הם בין המזיקים הנפוצים ביותר, מלבד תיקנים, וניתן למצוא אותם בבתי קרקע, במשרדים, וגם בדירות בבניינים גבוהים.
  נמלים חרוצות ושקדניות אשר סוחבות פירורי אוכל בשיירה מלכותית, במטבח המשפחתי או במטבחים במקומות העבודה, הן תמונה בלתי נעימה, ומעוררת בחילה. הדברת נמלים נחוצה רבות גם במרפסות ובעיקר במרפסות בחצרות הפרטיים, שבבתי הקרקע. בישראל כ-100 סוגי נמלים ואת כולם ניתן להמית באמצעות הדברת נמלים סטנדרטית.
  נמלים נוהגות לקנן בין המרצפות בבתים ובמשרדים, בארונות המטבח ובמרפסות. נמלים אשר לא טופלו והודברו עשויות לשוטט גם בחדרי הבית האחרים, והמחזה אינו נעים בעליל. הדברת נמלים באמצעים ביתיים כמו תרסיסים הנקנים בסופר, לא תפתור במרבית המקרים את הבעיה, מאחר והמקורות מהם מגיעים הנמלים, לא נחשפו והודברו, ולכן הם יוסיפו להגיע עוד ועוד. בכדי לחסל את התופעה עד תום מומלץ לבצע הדברת נמלים מקצועית, אשר תטפל באופן ממוקד במקומות הקינון של הנמלים.
  הדברת נמלים מקצועית נעשית בידי אנשי מקצוע מומחים, אשר הוסמכו על ידי משרד לאיכות הסביבה לבצע את המלאכה. חשוב לוודא כי העוסקים במלאכת הדברת נמלים יחזיקו ברשיון מטעם המשרד לאיכות הסביבה, ולא יגרמו לנזקים בביתכם, או להדברה אשר תהיה בלתי מקצועית ויעילה.
  לאחר הדברת נמלים מקצועית יש לפעול למניעת הישנות התופעה, ולשמור על הבית, ובעיקר על המטבחים וחצרות הבתים, נקיים משאריות מזון אשר יעודדו בשלב זה או אחר הופעה מחודשת של הנמלים, ואטימת פתחי הקינון אשר מהם עשוייה להגיע השיירה. מדבירים מקצועיים משתמשים בין היתר בחומרי רעל כימיים, וגם בחומרים ירוקים ופעילים, אשר מוגדרים כבטיחותיים וידידותיים לאיכות סביבה.
  מדבירים מקצועיים ניתן לאתר באמצעות המדריכים השונים, אתרי האינטרנט והמלצות מבני משפחה וחברים, אשר היו שבעי רצון מפעולות הדברה קודמות בבתיהם.

נסו גם: