מודעות

הדברה

  תפקידה של הדברה מקצועית לנקות את הבית מחרקים ומזיקים.
  חיות קטנות ומזיקות, חרקים וזוחלים למינהם, מעכירות את איכות הסביבה בה אנו חיים, ומביאות גם לבעיות תברואה קשות. מעבר לנקיון הבסיסי האמור להישמר בכל בית, הרי שמזיקים מעוררים בנו תחושות בלתי נעימות וכולנו מכירים את צרחות הזוועה והגועל, המופקות מגרונותיהם של נשים וילדים, אשר נתקלים באחד מפרוקי הרגליים, כדוגמת תיקנים.
  הדברה בלתי מקצועית של חרקים תקטול רק את חלקם ותביא להצפה מחודשת של היצורים, כעבור זמן קצר בלבד. שיטות הדברה אפקטיביות מותאמות לסוג החרק המסויים, והן מכוונות לאיזורים דרכם נכנסים חרקים אלו אל הבתים או בתי העסק.
  מדבירים רבים עושים עדיין שימוש בשיטת הדברה כימית, שהיא השיטה הרווחת והעתיקה ביותר, ועושה שימוש בנוזלים רעילים שתפקידם לקטול את החרקים והמזיקים. בשנים האחרונות הוציא משרד הבריאות מספר חומרים כימיים מרשימת ההדברה לאחר שנטען כי מדובר בחומרים אשר כמות הרעל בהם רבה מהתקן המותר. בעת הדברה כימית יש לצאת למשך מספר שעות מהבית ולאחר מכן לשמור עליו מאוורר, למניעת שאיפת אדי הרעל בעצמכם. על אף כל זאת, הריי שבשימוש נכון ותקני של הדברה כימית, ניתן להשיג תוצאות מעולות, ולכן רבים עדיין עושים בה שימוש.
  חומרי הדברה כימיים אינם אהובים גם, מטבע הדברים, על שוחרי איכות הסביבה. בשנים האחרונות קנתה לה שם של כבוד שיטה הנקראת הדברה ירוקה, העושה שימוש בחומרים הידידותיים לסביבה. מומחים בתחום טוענים כי הצלחתה של הדברה ירוקה אינה פחותה בהשוואה לאחותה הכימית, וכי החומרים יעילים דיים בכדי למנוע את הישנות התופעה למשך כחצי שנה עד שנה, לכל הפחות.
  שיטת הדברת מזיקים נוספת השומרת על איכות הסביבה היא הדברה אלקטרונית, אשר מעטים עושים בה שימוש, והיא יקרה יותר, ומושתת על עיקרון של גלי קול המרתיעים חלק מהזוחלים.
  אין צורך להזיז את הרהיטים ממקומם לצורך הדברה. באם החרקים נמצאים במטבח הריי שתידרשו לפנות רק את כלי המטבח מהארונות התחתוניים, ותו לא. את שאר המלאכה יבצעו אדי הריח וחומרי ההדברה אשר יביאו את קטילתם של החרקים, בכל מקומות המסתור שלהם.

נסו גם: